Pro rodiče: Žádost o ošetřovné kvůli uzavření škol od 14. 10. 2020

Pátek 16. říjen 2020, 15:00

Vážení rodičové,

s ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020 mohou rodiče dětí mladších 10 let (a dalších, viz přiložený dokument) žádat o ošetřovné. Momentálně však bohužel není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii. Vše by mělo být v Poslanecké sněmovně projednáno příští týden a uvedeno v platnost na přelomu října a listopadu.

Z tohoto důvodu žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, a v této chvíli, pokud s dětmi zůstali doma, o tom pouze informovali svého vedoucího.

Jakmile bude legislativní proces dokončen, na webových stránkách ČSSZ bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul.

• Kdo bude mít nárok na ošetřovné při uzavření škol od 14. 10. 2020?
  • Kdy si můžete o ošetřovné požádat?
  • Jaký formulář musíte vyplnit?
  • Jak dlouho můžete ošetřovné čerpat?
  • Kdy a v jaké výši vám bude ošetřovné vyplaceno?
  • Bude opět možné se střídat v péči o dítě?

Odpovědi na tyto a další otázky nabízí podrobnější dokument České správy sociálního zabezpečení.