Studentky a studenti, hlaste se do literární soutěže. Zašlete básně či povídku

Čtvrtek 7. leden 2021, 12:48

Píšete rádi? Nehnete se bez bločku plného spisovatelských nápadů a zatím jste se neodhodlali dát svůj text někomu k posouzení? Pak je ten správný čas zkusit štěstí v Literární soutěži pro studenty UP. Autoři nejlepších prací získají finanční odměnu až dva tisíce korun.

Již 27. ročník literární soutěže pro studentky a studenty olomoucké univerzity vyhlásil rektor UP Jaroslav Miller. Zapojit se lze do 15. března 2021 (včetně) v těchto dvou kategoriích:

• poezie (minimálně 3 básně);
  • povídka (text do 10 normostran).

O výsledcích soutěže rozhodne odborná komise, ve které zasednou dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera Radek Malý, spisovatel a autor detektivek Michal Sýkora a literární expertka a členka Literárněvědné společnosti Jana Vrajová. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v květnu 2021.

Propozice:

Soutěžní příspěvky je nutné zaslat ve stanoveném termínu na e-mailovou adresu: tomas.krejcirik@upol.cz s předmětem „Literární soutěž UP“. Texty musí být v obvyklých standardních elektronických formátech, ideálně DOC nebo PDF, v takové podobě, že jde s textem dále pracovat (lze ho kopírovat).

Musí být u nich i tyto vaše osobní údaje: jméno a příjmení, datum narození, e-mail, mobil, fakulta, ročník a studovaný obor soutěžícího. Normostranou se míní strana textu o 30+ řádcích a 1800 znacích.

Účastnit se mohou studenti všech forem studia ze všech fakult UP. Texty mohou být v češtině a slovenštině, práce v jiných jazycích nejsou přijímány.

Pro splnění podmínek soutěže musí být dodány všechny uvedené údaje a sounáležitosti. Případné dotazy pište na tento e-mail.

Poučení o zpracování osobních údajů v rámci soutěže