Mějte radost z pohybu s fakultou tělesné kultury

FTK zve i na vyjížďky na in-line bruslích. Foto: Martin Višňa
Středa 15. březen 2017, 14:00 – Text: Martin Višňa

Se začátkem jara nabízí fakulta tělesné kultury zájemcům nejen z řad studentů a zaměstnanců univerzity hned několik příležitostí k pravidelnému pohybu se skupinou podobně naladěných lidí. Připraveny jsou běžecké tréninky, pěší výlety, vyjížďky na bruslích a cvičení v parku.

Každou středu se zájemci mohou připojit k běžeckým tréninkům Jogito ergo sum. Sraz je vždy v 18 hodin na atletickém stadionu, náplň tréninku se ale mění. Běhají se různé délky na dráze či v parku, na programu bývají i výběhy schodů, nikdy nechybí úvodní rozběh a rozcvička. „Přijít mohou i běžci začátečníci. Jim se náplň upraví, aby neodcházeli zničení a s přesvědčením, že běh není pro ně,“ uvedl koordinátor PR aktivit fakulty Daniel Mikeška.

Do své jarní etapy o víkendu vstoupí také oblíbené výlety Větrání, na které vloni vyrazilo téměř čtyři sta lidí. V sobotu 18. března se příznivci pěší turistiky vydají hledat jaro k řece Blatě mezi Senicí a Náměští na Hané. Do poloviny června pak budou následovat cesty například na Moravskou Saharu, k Pulčínským skalám na Valašsku nebo do Města Libavé alias ztraceného města. „Výlety jsou vesměs spíše nenáročné do patnácti kilometrů, jejich trasy vedou přes zajímavá, ale mnohdy ne tolik známá přírodní a historická místa. U některých pěších výprav zvažujeme i cyklistické varianty pro fanoušky cykloturistiky,“ dodal Mikeška.

Právě Mikeška se přitom na začátku dubna postaví na kolečkové brusle a zahájí druhou sezonu společných in-line vyjížděk Roll UP. Jezdit se bude vždy v pondělí od 18 hodin až do června, a to nejen na in-line okruhu na Hejčínských loukách. Zváni jsou opět jak pokročilí bruslaři, tak ti, kteří na kolečkových bruslích budou stát poprvé.

S jarem se do terénu vrací také společný projekt fakulty a Státního zdravotního ústavu Parky v pohybu. Ten nabízí možnost aktivního splynutí s přírodou ve městě, přesněji společné cvičení ve Smetanových sadech vhodné pro všechny věkové skupiny. U tamního altánu se bude od úterý 21. března cvičit vždy čtyřikrát týdně: v pondělí a středu od 10 hodin, v úterý a čtvrtek od 16 hodin, přičemž čtvrteční lekce budou vedeny v angličtině.

Všechny nabízené aktivity jsou zdarma, jen v případě výletů Větrání si účastníci hradí náklady na dopravu či vstupy do památek. Podrobnosti k výletům, tréninkům Jogito ergo sum a in-line vyjížďkám Roll UP najdou zájemci na portálu Radost z pohybu, aktuální informace k Parkům v pohybu pak na Facebooku.