Informace děkana k testování a očkování na Covid-19

Čtvrtek 4. březen 2021, 8:16

Vážená paní kolegyně, vážený pane kolego,

povinné testování zaměstnanců, které v ČR začalo 3. 3. 2021, se na zaměstnance LF UP nevztahuje. Nicméně je možné se nechat otestovat antigenním testem, na který se lze přihlásit prostřednictvím rezervačního systému FNOL, odkaz: https://covid.fnol.cz/antigenni-testovani-verejnosti.  Tento test je hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Provedení PCR testu mimo zdravotnickou indikaci je možné pouze v režimu samoplátce.

V první etapě očkování zaměstnanců škol od 27. února mají podle ministerstva zdravotnictví nárok na vakcínu pracovníci zajišťující provoz školek, speciálních škol, výchovných ústavů, prvních a druhých tříd základních škol a školských poraden. Dále pak i učitelé a nepedagogičtí pracovníci, kterých by se v březnu mělo týkat plánované obnovení prezenční výuky části středoškoláků, žáků konzervatoří, vyšších odborných škol a devátých tříd základních škol. Jak je z uvedeného textu zřejmé, rezervace očkovací kapacity, která byla otevřena koncem minulého týdne, se zatím nevztahuje na zaměstnance vysokých škol, fakulta/univerzita tedy neobdržela žádný číselný kód, který by rezervaci umožňoval.  Asociace děkanů lékařských fakult se však všemi prostředky zasazuje o to, aby i akademičtí pracovníci lékařských fakult byli zařazeni mezi prioritní skupiny pro očkování, viz dopis zde.

Se srdečným pozdravem

Josef Zadraži