Na lékařské fakultě se otevřela nová výdejna univerzitní menzy

Nová výdejna menzy vznikla v prostorách Teoretických ústavů LF.
Fotogalerie: Velena Mazochová
pátek 16. listopad 2018, 8:00 – Text: Velena Mazochová

Během oběda výdejna jídel, odpoledne studovna – takové základní parametry mají už od začátku října prostory v přízemí starých Teoretických ústavů lékařské fakulty. Univerzitní menza zde nabízí obědy pedagogům a studentům lékařské fakulty a fakulty zdravotnických věd. Oficiální otevření proběhlo souběžně se slavnostním přejmenováním velké studovny LF na Šantavého sál.

Dosud mohli studenti obou fakult využívat nabídku menzy v ostatních částech Olomouce nebo se stravovat v jídelně fakultní nemocnice. Její kapacita se však během posledních let zcela naplnila. Problém stravování ve velké zdravotnické infrastruktuře tak pomohlo vyřešit právě vybudování nové výdejny.

„Je to ukázka něčeho, co bych nazval public predict partnership, protože je to sdílený projekt lékařské fakulty, rektorátu a fakulty zdravotnických věd a každý z těchto subjektů se podílel zhruba třetinou na úhradě výloh. Lékařské fakultě patří navíc dík za to, že pro výdejnu menzy uvolnila prostory, které  SKM zkulturnilo a vybavilo technologiemi. Doufám, že vám tady bude chutnat,“ popřál rektor Jaroslav Miller, který se spolu s děkanem lékařské fakulty Milanem Kolářem ujal slavnostního přestřižení pásky.

Rekonstruovaný sál v přízemí Teoretických ústavů, který původně sloužil jako studovna, je vybaven výdejními pulty pro teplé a studené pokrmy, salátovým barem, výrobníkem nápojů a velkokapacitní myčkou. Jako první mezi výdejnami univerzitní menzy se může pochlubit celoplošnou klimatizací. Stejně jako v ostatních výdejnách, kde se nevaří, zahrnuje nabídka čtyři druhy hlavního jídla, polévku a několik druhů salátů. „Věříme, že jako strávníci tady budete spokojeni, a pokud ne, tak nám to samozřejmě říkejte. Vaše zpětná vazba nás zajímá,“ zdůraznil ředitel Správy kolejí a menz Josef Suchánek.

Nově vybudovaná výdejna menzy s kapacitou 56 míst je pro strávníky otevřena od pondělí do pátku vždy od 11 do 14. 30 hodin. „Možnosti stravov