Cena MŠMT pro absolventku LF UP Annu Petráčkovou

Foto: MŠMT
Pátek 24. listopad 2023, 15:30 – Text: Kateřina Čapková

V Lichtenštejnském paláci byly 20. listopadu ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem a ministryní pro vědu, výzkum a inovaci Helenou Langšádlovou předány ceny MŠMT v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu.

Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy studia ve studijním programu a za mimořádné činy studentů za loňský rok získala mimo jiné naše absolventka Anna Petráčková.

MŠMT uděluje cenu v její současné podobě od roku 2014. Ocenění může získat student nebo absolvent bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu za mimořádné výsledky ve studiu nebo ve vědecké, výzkumné, vývojové, umělecké nebo další tvůrčí činnosti související se studiem.

Se svou disertační prací Anna obdržela také Cenu Wernera von Siemense za rok 2022. Více zde.