Zakončení akademického roku 2020/2021

Úterý 25. květen 2021, 15:32

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
milé studentky, milí studenti,

velmi náročný a nestandardní akademický rok 2020/2021 se chýlí ke svému konci a ačkoli ještě není uzavřen zcela, cítím, že je na místě jej zhodnotit a poděkovat vám všem za to, jak jste každý svým dílem přispěli k jeho zvládnutí.

Prvořadá je na naší fakultě samozřejmě výuka, a veškerá opatření související s ní nás tedy poznamenaly nejmarkantněji. Ustáli jsme jak distančně vedenou výuku teoretických předmětů, tak prezenční výuku klinických a praktických předmětů, a co je zásadní, i kombinaci obojího.

Vím, že to ani pro pedagogy, ani pro studenty nebylo vůbec nic snadného, ale zhostili jste se toho jako úkolu, který chcete zdolat, a to se podařilo.

Už takto komplikovanou situaci s výukou dále narušila obnovená pracovní povinnost mediků. Její poněkud chaotické instrukce a organizaci zvládli navést do udržitelných kolejí studijní proděkani se Spolkem mediků.

Nebýt jejích iniciativy, mnoha našim studentům by nelogické zařazení do zdravotnických zařízení zkomplikovalo život ještě významněji.

Ačkoli se obecně radí, že je třeba mít „po práci legraci“, nebylo bohužel možné kvůli epidemické situaci konat celou řadu skvělých tradičních fakultních počinů, ať už je to Ples mediků, Mikuláš nebo konference SVOČ. To je mi skutečně líto, protože právě tyto akce tvoří fakultního ducha. Věřím ale, že příští rok už si je užijeme tak jako obvykle.

Za toto všechno, za zvládnutí toho, co být muselo, i za oželení toho, co se konat nemohlo, vám všem velice děkuji. Nemám samozřejmě pochybnosti o tom, jak kompetentní máme zaměstnance a jak nadprůměrné studenty, ale i přesto to bylo mimořádně náročné; ustáli jsme to však důstojně.

Letošním absolventům ze srdce přeji, ať se jim daří kdekoli, kde se rozhodnou zahájit svou profesní dráhu. Ostatním, studentům i kolegům, přeji skvěle strávené letní měsíce a těším se na viděnou v dalším akademickém roce 2021/2022. Věřím, že příští rok už se budeme těšit z více radostí, které náš fakultní život přináší.

Josef Zadražil,
Děkan LF UP