Kraj nabízí studentům příspěvek na zahraniční pobyt

Repro: Žurnál UP
Sobota 20. červen 2020, 8:00 – Text: (red)

Dotaci na studijní pobyt v zahraničí mohou získat studenti středních, vyšších odborných a vybraných vysokých škol, kteří mají trvalý pobyt na území Olomouckého kraje. Hejtmanství jim přispěje až třemi tisícovkami na měsíc pobytu. O finanční podporu lze žádat do 26. června 2020.

„Situace v letošním roce je kvůli koronaviru specifická, ale Olomoucký kraj nechce studenty připravit o možnost získat příspěvek na studium v zahraničí. To je totiž pro mladé lidi velkou zkušeností, která podpoří jejich jazykové schopnosti a také zvýší možnosti uplatnění na trhu práce,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Úspěšní žadatelé mohou peníze využít například k úhradě cestovních výdajů, ubytování, stravování či nákupu studijních materiálů. Více podrobností o dotačním programu včetně přesných podmínek pro poskytnutí dotace najdou zájemci zde.

Olomoucký kraj podporuje studijní pobyty od roku 2007. Za tu dobu vyjelo do zahraničí na osm stovek studentů.