Absolventský den na LF: komentované prohlídky, výstava fotografií i Muzeum anatomie

Foto: Martin Višňa
Čtvrtek 24. srpen 2023, 13:39 – Text: Kateřina Čapková

U příležitosti letošního 450. výročí založení vysokého učení v Olomouci připravila Univerzita Palackého na sobotu 9. září Absolventský den. Významné jubileum, a především svá studentská léta si absolventi mohou připomenout i na lékařské fakultě.

Program Absolventského dne na lékařské fakultě nabídne dvě komentované prohlídky – v 10 a 12 hodin. Budovou zájemce provede děkan Milan Kolář společně s proděkanem pro vnější vztahy Dušanem Klosem. Na prohlídky je třeba se dopředu registrovat ZDE.

Součástí programu bude také promítání fotografií nejen z historie budovy lékařské fakulty a také vzpomínky na některé významné osobnosti. Pásmo poběží ve Velké posluchárně na Teoretických ústavech.
„Absolventi mohou také navštívit Muzeum anatomie, kde je ovšem návštěva podmíněna minimální věkovou hranicí 15 let,“ uvedl proděkan pro vnější vztahy Dušan Klos.

U příležitosti zahájení výstavby nové budovy bude k vidění ve foyer Dostavby Teoretických ústavů fotografická výstava „Budovy Lékařské fakulty UP – včera, dnes a zítra“, která zobrazuje všechny tři budovy fakulty. Návštěvníci si tedy budou moci prohlédnout jak historické dobové fotografie ze stavby Teoretických ústavů LF UP (1955–1960), tak záběry z budování Dostavby TÚ LF UP (2011–2012) a také vizualizace podoby nově vznikající Nové budovy LF UP (2023–2026).

Vzhledem k probíhající rekonstrukci skleněné střechy Dostavby TÚ bude vstup do fakulty možný pouze přes „staré“ Teoretické ústavy – z areálu Fakultní nemocnice Olomouc.