Děkan Josef Zadražil studentům LF UP

Ilustrační foto: Martin Višňa
Čtvrtek 19. březen 2020, 11:39

Milé studentky, milí studenti,

rád bych vám v této nelehké době velice poděkoval za vaši dobrovolnickou činnost. Jsem nesmírně rád, že pokud něco z této náročné situace mělo vzejít, byla to právě vlna solidarity a nezištné pomoci.

Vaši dobrovolnickou práci vnímám nejen jako ušlechtilé gesto mladých nadšených lidí, ale především jako uvědomělou reakci budoucích lékařů na nestandardní situaci, v níž jde osobní pohodlí stranou a do popředí se dostává pomoc potřebným. V tu chvíli už vidím, že jako lékaři nezklamete, že chápete svou profesi nejen jako povolání, ale hlavně jako poslání, a těší mě, že právě takovéto budoucí lékaře zde vychováváme. Děkuji Spolku mediků za to, že vše koordinuje a že vše funguje efektivně a užitečně.

V souvislosti s tím bych vás také rád informoval o situaci vyplývající z usnesení vlády ze dne 15. března 2020 č. 220, na jehož základě je vám, studentům 5. a 6. ročníku, uložena pracovní povinnost. Z naší strany jsme hejtmanovi Olomouckého kraje předali seznam vás, studujících vyšších ročníků, jak nám ukládá toto usnesení. Současně jsme ale zástupce Olomouckého kraje informovali podrobně také o vaší dobrovolnické činnosti s tím, že mnoho z vás už v terénu je a aktivně pomáhá. Na základě této skutečnosti jsme požádali o to, aby mohlo být vaše další nasazení a pracovní povinnost koordinována ve spolupráci s LF UP a FNOL. Snažíme se také, jako vedení LF UP, abychom vám zajistili pokud možno bezproblémový průběh další fáze studia a zkoušek a vyšli vám vstříc, jak jen to bude možné.

Třebaže je toto období náročné psychicky, často i fyzicky a na vás klade nemalé profesní nároky, jsem přesvědčen, že právě díky ní získáte neocenitelné zkušenosti a že si už teď ověříte, že jste si obor studia zvolili správně.

Srdečně vás zdravím, děkuji vám za vynikající prezentaci naší fakulty a prosím, dávejte na sebe pozor.

Josef Zadražil, děkan LF UP