Novela vyhlášky č. 537/2006 Sb. - povinné očkování studentů

Středa 15. prosinec 2021, 13:01

Vážené studentky a studenti,

ve Sbírce zákonů byla dne 10. 12. 2021 publikována novela vyhlášky č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem, která kromě jiného v §10a upravuje zvláštní očkování proti nemoci covid-19 u osob připravujících se na výkon zdravotnického povolání u poskytovatele zdravotních služeb. Z této vyhlášky vyplývá pro studenty magisterských programů Všeobecné lékařství, Zubního lékařství, General Medicine a Dentistry povinnost podrobit se do 28. února 2022 tomuto očkování. Povinné očkování proti nemoci covid-19 je podmínkou pro absolvování praxe ve zdravotnických zařízeních a je povinnou součástí výuky v těchto studijních programech.

V magisterských programech Všeobecné lékařství a General Medicine mají studenti první praxi ve zdravotnickém zařízení ve 2. ročníku studia v letním semestru (předmět IN0/VCB12, Klinická propedeutika 1, resp. předmět PLE/VABP1, Basic Procedures in Healthcare – Clinical Practice). V magisterském programu Zubní lékařství a Dentistry mají studenti první praxi ve zdravotnickém zařízení v 1. ročníku studia na konci letního semestru (předmět ST1/ZUB81, Prázdninová praxe zubní lékařství, resp. ST1/ZAB81, Dentistry – Clinical Training 1).

prof. MUDr. Josef Zadražil, CSc.
děkan LF UP