Právě vyšla očekávaná monografie Zásady antibiotické léčby

Pátek 20. listopad 2020, 14:50

Velice úspěšnou knihou našeho vydavatelství je za měsíc říjen kniha Zásady antibiotické léčby, kterou vypracoval kolektiv autorů z Lékařské fakulty UP ve složení Milan Kolář, Dominik Rejman a Jan Bardoň.

Takto přehledná a pečlivě zpracovaná monografie na trhu chyběla, a díky tomu vzbudila značný zájem. Publikace shrnuje aktuální poznatky týkající se antibiotické léčby, jíž se věnuje z mnoha úhlů pohledu. Obsažené informace byly zpracovány tak, aby to čtenářům usnadnilo orientaci mezi jednotlivými antibiotickými skupinami a přípravky, bakteriálními infekcemi a možnostmi jejich adekvátní antibiotické léčby. Hlavní důraz autoři kladli na praktický medicínský pohled, tedy klinickou interpretaci výsledků mikrobiologických (především bakteriologických) vyšetření a iniciální terapeutický přístup, resp. antibioterapii. Díky tomu je kniha užitečná především pro studenty lékařských a příbuzných oborů.

Knihu si můžete zakoupit v e-shopu Vydavatelství UP