Prohlášení Asociace děkanů lékařských fakult ČR k pracovnímu zapojení studentů ve zdravotnických zařízeních

Úterý 5. leden 2021, 11:05

Asociace děkanů lékařských fakult České republiky si je plně vědoma zhoršující se situace v souvislosti s šířením koronaviru SARS-CoV-2. Plně podporuje zapojení studentů zdravotnických oborů do pomoci v nemocnicích i dalších zdravotnických zařízeních. Dne 4. 1. 2021  vydala prohlášení, podle kterého má být zapojení studentů lékařských fakult v době koronaviru dobrovolné, mělo by být adekvátně ohodnoceno a mělo by umožnit studentům řádně pokračovat ve studiu. Asociace také chce, aby studenti pracující ve zdravotnických zařízeních měli stejně jako ostatní zdravotníci možnost očkování proti koronaviru.

Úplné znění prohlášení (pdf)