Psychologická poradna pro studenty

Úterý 14. červen 2022, 11:35

Vážené studentky a studenti,

Studium medicíny patří bezesporu mezi nejnáročnější studia a je tedy možné, že se studentky a studenti kromě pozitivních a zajímavých zkušeností nevyhnou i mnoha velmi náročným okamžikům. Může se tedy stát, že přijdou obavy, jako například "studium je nad moje síly", "míra stresu převyšuje moje limity", "mezilidské vztahy se nevyvíjejí tím správným směrem" a jiné, a právě v tuto chvíli nastává situace, kdy je potřeba včas požádat o pomoc.

Nejdůležitější je nezůstat se svým trápením sám, je třeba o problému mluvit, nečekat a neodkládat vyhledání pomoci. Někdy pomůže jen vše v klidu rozebrat s kamarádem nebo spolužákem. V případě problémů spojených se studiem je možné oslovit studentského zástupce (studentskyzastupce@upol.cz) nebo zástupce příslušného ročníku (https://www.lf.upol.cz/studenti/uzitecne-informace/). Studentům jsou samozřejmě plně k dispozici studijní proděkani, se kterým si lze domluvit schůzku a v bezpečném prostředí hledat cestu z nesnází.

Pokud ani to nestačí, přichází na řadu profesionální psychologická poradna provozovaná specializovaným pracovištěm LF UP a FNOL. Tato poradna pro naše studenty vznikla na jaře letošního roku a je po objednání k dispozici právě pro tyto situace. Poradnu vede MUDr. Kamila Bělohradová. Konzultační hodiny pro studenty LF jsou jedenkrát za 14 dní od 13-14 hod., vždy ve čtvrtek. Konzultace probíhají po předchozí dohodě s MUDr. Bělohradovou na adrese: kamila.belohradova@fnol.cz

Je velmi důležité nezůstávat na svá trápení sám, problémy řešit a neotálet s žádostí o pomoc.