Srdečně zveme na lednový Den otevřených dveří na naší fakultě

Úterý 9. leden 2024, 11:53 – Text: (lf)

V sobotu 27. ledna 2024 se bude konat Den otevřených dveří v prostorách Teoretických ústavů Lékařské fakulty UP v Olomouci (Hněvotínská 3, Olomouc).

Zahájení je stanoveno na 9:00 hodin. Ve vestibulu Teoretických ústavů budou zájemcům k dispozici informační a studijní materiály s možností odborné konzultace po celou dobu konání Dne otevřených dveří, tj. do 14:00 hodin.

Hlavní část programu proběhne v tzv. Velké posluchárně za účasti vedení Lékařské fakulty UP a zástupců zodpovědných za přijímací řízení, informační vstupy proběhnou v 9:30 a 11:30 hodin.

V rámci doprovodného programu si mohou návštěvníci pod vedením studentů vyzkoušet poskytnutí první pomoci a seznámit se s jejími základy. Studenti studijního programu Zubní lékařství předvedou správnou techniku péče o dutinu ústní.

V případě zájmu mohou účastníci navštívit vybrané prostory na některých ústavech a klinikách, jako jsou např.:

CENTESIMO – centrum telemedicíny, simulátorů a praktických dovedností
(Teoretické ústavy – stará budova, přízemí, vpravo od vchodu)
vstupy: 10:00, 11:00, 12:00 hod.

ÚSTAV LÉKAŘSKÉ BIOFYZIKY
(Teoretické ústavy – stará budova, přízemí, Laboratoř praktické výuky (naproti CENTESIMO)

ÚSTAV LÉKAŘSKÉ CHEMIE A BIOCHEMIE
(Teoretické ústavy – stará budova, 1. patro, vpravo od vchodu)

ÚSTAV BIOLOGIE
(Teoretické ústavy – stará budova, 1. patro, vlevo od vchodu)
vstupy: 8:45, 11:00, 12:35, 13:00, 13:30 hod. a 13:45 blok pro anglicky mluvící uchazeče

ÚSTAV NORMÁLNÍ ANATOMIE
(Teoretické ústavy – nová budova, 1. podzemní podlaží, Anatomické muzeum)
otevřeno 9:00–13:00 hod.

Zájemcům bude umožněn vstup do ANATOMICKÉHO MUZEA (děti od 15 let samostatně, mladší pouze v doprovodu a na odpovědnost dospělého!).

ÚSTAV MIKROBIOLOGIE
(Teoretické ústavy – nová budova, 4. patro)
vstupy v 10:45 hod. a v 13:00 hod.

ÚSTAV KLINICKÉ A MOLEKULÁRNÍ PATOLOGIE
(Teoretické ústavy – nová budova, přízemí, naproti bufetu, pitevní trakt)
vstupy: 10:00, 11:00, 12:00 hod.

KLINIKA ZUBNÍHO LÉKAŘSTVÍ
(Klinika zubního lékařství, Palackého 12, Olomouc)
otevřeno 10:00–14:00 hod.

KNIHOVNA