Univerzita vyhlašuje sbírku na pomoc studentům a zaměstnancům, kteří se v důsledku války ocitli ve složité životní situaci

Grafika: Žurnál Online
Čtvrtek 14. duben 2022, 12:00 – Text: Ivana Pustějovská

Žijí, studují a pracují tady s námi, jsou součástí univerzitního společenství a nyní potřebují pomoc. Řeč je o studentech a zaměstnancích z Ukrajiny, kteří působí na UP a jimž válka zcela převrátila život. Mnozí z nich se ocitli bez prostředků a podpory svých rodin. Proto UP připravila veřejnou sbírku, z níž podpoří potřebné.

Na Univerzitě Palackého v současnosti působí více než 160 studentů a pracovníků z Ukrajiny. „Jsou to naši kolegové, studenti, spolupracovníci, kteří se v důsledku války ocitli ve složité životní situaci. Jsou členy akademické obce Univerzity Palackého, a my proto považujeme za svou povinnost jim pomoci. Využíváme různé možnosti podpory a finanční sbírka je jednou z nich. Věřím, že se do ní zapojí i naši absolventi a další příznivci Univerzity Palackého,“ uvedl rektor Martin Procházka.

Studenti a zaměstnanci UP, kteří mají ukrajinské státní občanství, jsou zasaženi válkou vedenou vojsky Ruské federace na území Ukrajiny a potřebují pomoc, budou moci zažádat o podporu pomocí online formuláře, ta jim bude následně vyplacena formou příspěvku z veřejné sbírky.

Univerzita Palackého podporuje studenty a zaměstnance zasažené válkou na Ukrajině různými způsoby. Již dříve studentům nabídla mimořádné stipendium ve výši 10 tisíc korun, o které mohou žádat i opakovaně, a zaměstnancům možnost bezúročné půjčky, nabízí jim také další formy nefinanční pomoci. Vedení UP také rozhodlo, že v průběhu dubna je poskytováno studentům zasaženým válečným konfliktem jídlo v menze zdarma na náklady univerzity.

Přispějte do Fondu pomoci Ukrajině

Podpořte válkou zasažené studenty a zaměstnance UP libovolnou částkou na zvláštní účet vedený u Komerční banky. Děkujeme!

Číslo účtu: 123-6502550237/0100
Variabilní symbol není potřeba.

Po načtení QR kódu v mobilním internetovém bankovnictví se automaticky vyplní platební údaje.

Hodnotu poskytnutého příspěvku do veřejné sbírky lze odečíst od základu daně. Pro vydání potvrzení o poskytnutém příspěvku prosím kontaktujte Mgr. Lenku Doleželovou prostřednictvím e-mailu lenka.dolezelova@upol.cz, telefonu 585 631 018, případně na adrese Univerzita Palackého v Olomouci, sekretariát kvestorky, Křížkovského 511/8, 771 47 Olomouc.