VII. Hirschův den

Čtvrtek 16. květen 2019, 10:54 – Text: -tk-

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 se v Clarion Congress Hotelu na sedmém ročníku Hirschova dne sejdou anesteziologové, intenzivisté, zdravotní sestry a také studenti lékařské fakulty.

Tato jednodenní konference je pořádána Klinikou anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice v Olomouci ve spolupráci s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého již od roku 2013. Její vznik byl iniciován na počest jednoho ze zakladatelů anesteziologie jako samostatného lékařského oboru, pana prim. MUDr. Alfréda Hirsche, od jehož narození uplyne letos 100 let. V Olomouci díky jeho iniciativě před 57 lety v roce 1962 proběhla první celostátní konference samostatné anesteziologické společnosti.

V tomto ročníku jsou přednášející na konferenci nejvýznamnější osobnosti oboru anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny z celé České republiky. Program, jehož motto zní "The best of", odráží nejaktuálnější problematiku a jejich komentáře. Bude se věnovat umělé plicní ventilaci, mimotělním eliminačním technikám v intenzivní péči. Zazní i problematika ECMO během septického šoku a kardiopulmonální resuscitace. Mezi letošní zajímavá témata bude jistě patřit problematika teroristického útoku v Anglii z pohledu zdravotníka. Přednášky se zaměří také na oblast neuroanestezie i problematiku informačních systémů v anesteziologii. Tradičně se bude věnovat velká pozornost simulační medicíně, se kterou máme v Olomouci již bohaté zkušenosti v pregraduální i postgraduální oblasti vzdělávání.

"Chtěla bych zdůraznit, že Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny patří personálním obsazením k největším klinikám ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Ročně je našimi anesteziology podáno více než 22 000 anestezií. Letos jsme otevřeli nové oddělení Následné intenzivní péče a Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (NIP / DIOP). Slouží nemocným, u nichž po zvládnutí akutního kritického stavu nadále selhává jedna či více základních životních funkcí a je nutná jejich dlouhodobá a intenzivní podpora," uvedla přednostka Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Olga Klementová.

Webové stránky: http://marketing.fnol.cz/event/vii-hirschuv-den/

Facebook: https://www.facebook.com/hirschuv.den